1400/07/29-20:41

کشف معدنی بزرگ‌تر از مس سرچشمه در رفسنجان

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از کشف معدنی بزرگ تر از معدن مس سرچشمه خبر داد که مدیران رده بالای شرکت ملی صنایع مس ایران آن را اعلام کرده‌اند و بهره برداری از آن دغدغه و مشکل بیکاری بخش مهمی از جوانان این شهرستان را برطرف خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین جلالی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری رفسنجان اظها کرد: این معدن با ذخایر و عیار بالا در رفسنجان کشف شده است.

وی تصریح کرد: به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با حفاری معدن کشف شده با عیار و ذخیره بالاتر از معدن مس سرچشمه، دغدغه بیکاری مردم این منطقه به صفر کاهش می یابد که خبری مسرت بخش و خوشحال کننده برای جذب نیروهای بومی رفسنجان است.

جلالی در ادامه با اشاره به آلایندگی مجتمع مس سرچشمه گفت: طبق نقشه های ماهواره‌ای مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از مناطق بزرگ آلاینده است؛ ضمن اینکه با مشکلات دیگری مثل وجود بیش از حد استاندارد آرسنیک در آب شهرستان و نیز تعداد فراوان جانان بیکار مواجه هستیم که مسئولان باید برای رفع آنها تدابیری بیندیشند.

وی با اشاره به اشتغالزایی برخی صنایع در شهرستان های همجوار رفسنجان بابهره گیری از جوانان بومی گفت: شرکت مس در برخی دیگر شهرستان های استان نیز جاده احداث کرده است؛ اما تعدادی پروژه از جمله نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و کارخانه تولید ماده شیمیایی در رفسنجان هستند که چندماه بعد از کلنگ زنی شاهد شروع عملیات اجرایی نیستند.

جلالی خاطرنشان کرد: این امر توجه بیشتر مدیران شرکت مس را در توسعه متوازن و نگاه همه جانبه به منطقه می طلبد تا با راه اندازی این طرح ها منطقه به شکوفایی و رونق دست پیدا کند و معضل بیکاری هم کمرنگ شود.

شهرستان رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط