1400/09/07-12:27

قالیباف: معلمان نگران تصویب رتبه‌بندی نباشند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان در روز دوشنبه اصلاح می‌شود، تاکید کرد: معلمان نگران نباشند و به حرف‌هایی که دیگران در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، گوش نکنند.

به گزارش فارس، رحمت‌الله نوروزی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس با ارائه تذکر آیین‌نامه‌ای و با اشاره به بلاتکلیفی رتبه‌بندی معلمان در مجلس اظهار داشت: فرهنگیان چشم‌انتظار هستند؛ رییس مجلس قول داده بود امروز یکشنبه گزارش اصلاحی لایحه رتبه‌بندی با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومان که رییس جمهور و آقای میرکاظمی قول داده‌اند، در سامانه نمایندگان بارگذاری شود اما امروز آقای نیکزاد نایب رئیس مجلس گفته است که دولت می‌خواهد لایحه را پس بیاورد.

وی افزود: از مهلت ۱۰ روزه‌ای که رییس مجلس برای اصلاح این لایحه در کمیسیون آموزش و تحقیقات تعیین کرده بود، حدود یک ماه می‌گذرد و خبری از این لایحه نیست.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در ‍پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: در خصوص لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان که موضوع مهمی نیز هست، با توجه به اینکه دولت لایحه داده کمیسیون نمی‌تواند خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی موضوعی تصویب کند.

وی با بیان اینکه همه مجلس درباره رتبه‌بندی اتفاق نظر دارند و نظر دولت را هم گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: در صحن مجلس آقای میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه اعتبار این لایحه را برای سال آینده ۲۵ هزار میلیارد تومان به صورت قطعی اعلام کرد و لذا کمیسیون نمی‌تواند مصوبه‌ای داشته باشد که بار مالی بیش از این داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون آموزش متاسفانه هنوز این کار را انجام نداده و نظر دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها و دولت این است که این لایحه به این صورت بار مالی دارد، لذا روز دوشنبه جلسه می‌گذاریم و این را اصلاح می‌کنیم.

قالیباف خطاب به معلمان اظهار داشت: معلمان عزیز بدانند که این لایحه به محض تبدیل شدن به قانون از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ در سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و از ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز در سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان اجرا می‌شود.

قالیباف، با بیان اینکه معلمان نگران نباشند، تاکید کرد: اینکه در رسانه‌ها افرادی صحبت می‌کنند و حرفهای دیگری می‌زنند، معلمان عزیز به این حرفها گوش ندهند و بدانند بهترین مدافعان این لایحه مجلس و دولت هستند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط