1400/09/11-16:14

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز؛ امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

قیمت طلا، دلار، سکه و ارز؛ امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

نرخ هر دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه، ۱۱ آذرماه) با ۷۱۲ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۷ هزار و ۳۲۹ تومان رسید.

به گزارش اکوفارس به نقل از ایرنا، قیمت فروش یورو در ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه در مقایسه با روز گذشته با ۹۴۷ تومان افزایش، برابر با ۳۱ هزار و ۵۹۹ تومان بود. 

امروز همچنین قیمت خرید هر دلار ۲۶ هزار و ۷۸۸ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۳۰ هزار و ۹۷۳ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۶ هزار و ۱۶۱ تومان و نرخ فروش آن ۲۶ هزار و ۳۹۸ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۹ هزار و ۶۲۸ تومان و نرخ فروش آن نیز ۲۹ هزار و ۸۹۷ تومان اعلام شد.

همچنین در سامانه نیما در معاملات روز پنجشنبه، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۶۰۲ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۳ هزار و ۴۸۹ تومان معامله شد.

به گزارش ایرنا، قیمت دلار از خردادماه وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد و در این محدوده نوسان داشت و در مقطعی به سمت رقم ۲۷ هزار تومان نیز حرکت کرد. در شهریورماه نرخ دلار نزولی یا ثابت بود، البته برای چند روزی نیز در محدوده قیمتی ۲۸ هزار تومان معامله می‌شد اما این شرایط دوامی نداشت.

قیمت دلار در هفته‌های گذشته در کانال ۲۷ هزار تومان نوسان داشته است.

قیمت سکه امروز (پنجشنبه، ۱۱ آذرماه) در بازار تهران با ۲۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید.

به گزارش ایرنا، در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۲۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر به قیمت ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و ۴۶۲ هزار تومان شد.

همچنین قیمت اُنس جهانی طلا در مقایسه با روز گذشته هفت دلار کاهش داشت و به بهای یک‌هزار و ۷۷۴ دلار و ۴۷ سنت ارزش‌گذاری شد.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی در مقایسه با روز گذشته ۷۱۲ تومان افزایش داشت، همچنین انس جهانی طلا نیز هفت دلار کاهش یافت. براین اساس قیمت انواع سکه تحت تاثیر رشد اندک بهای دلار کاهش یافت.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط