• خانه
  • بورس بانک و بیمه
1400/10/08-13:23

الزام شرکت‌ها به پرداخت سود سهام از طریق سجام با تصویب قانون جدید

 الزام شرکت‌ها به پرداخت سود سهام از طریق سجام با تصویب قانون جدید

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زیرساخت‌های فنی برای پرداخت سود سهام شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام ایجاد شد و با تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار در مجلس، شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، مجید عشقی درباره پرداخت سودشرکت‌ها از طریق سامانه سجام افزود: زیرساخت‌های فنی لازم برای این امر در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به طور کامل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه اگرچه اکنون زمان تقسیم سود سهام شرکت‌ها نیست گفت: باید برای برخی شرکت‌ها، الزام قانونی برای پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام تصویب شود، زیرا برخی از بانک‌هایی که در بورس هستند اعلام کردند که بدلیل اینکه ما بانک هستیم سود سهام را خودمان پرداخت می‌کنیم.

مجید عشقی گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار پیشنهاد الزام قانونی شرکت‌ها به پرداخت سود از طریق سامانه سجام را در پیش‌نویس طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار آورده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان گفت: همانطور که وعده داده بودیم طی دو ماه اخیر تمام زیرساخت‌های فنی لازم انجام و با تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار در مجلس شورای اسلامی شاهد پرداخت سود سهام همه‌ی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه از طریق سامانه سجام خواهیم بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط