• خانه
  • بورس بانک و بیمه
1400/10/12-14:25

سود سهام ۲۳۶ شرکت از طریق سجام واریز شد

سود سهام ۲۳۶ شرکت از طریق سجام واریز شد

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سود سهام ۲۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به حساب سهامداران واریز شده است و به زودی ۴۰ شرکت دیگر هم سجامی می‌شوند.

به گزارش اکوفارس از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، «محمد باغستانی» به آخرین وضعیت واریز سود سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تا روز دهم دی ماه جاری، سود سهام ۲۳۶ شرکت به حساب ۳۸ میلیون و ۴۹۸ هزار سهامدار از طریق سامانه سجام واریز شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۲۳ شرکت سود سهام خود را از طریق سامانه سجام پرداخت کردند، اظهار داشت: بیش از ۴۰ شرکت نیز در مراحل تکمیل مدارک و فرایندهای اجرایی پرداخت توزیع سود خود از طریق شرکت سپرده‌گذاری هستند که با تحقق این امر، امسال شاهد رشد ۲ برابری توزیع سود از طریق سامانه سجام خواهیم بود.

باغستانی تصریح‌کرد: هم اکنون ٢٠ شرکت در صف تکمیل مدارک خود برای توزیع سود از طریق سامانه سجام هستند و حدود ۲۰ شرکت نیز از طریق سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) آمادگی خود را برای پرداخت سود از طریق این سامانه اعلام کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با بیان اینکه زیرساخت‌های فنی و بانکی برای پرداخت سود همه شرکت‌های بورسی و فرابورسی فراهم شده است، ابراز امیدواری کرد با تصویب قانون جدید بازار اوراق بهادار در مجلس شورای اسلامی، از سال آینده شاهد توزیع سود سهام همه شرکت ها از طریق سامانه سجام باشیم.

به گزارش ایرنا، در چند ماه گذشته «حسین فهیمی»، مدیرعامل سابق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام‌کرد: سال گذشته پس از افتتاح سامانه «جامع توزیع سود»، ۱۳۰ شرکت سود سهامداران خود را از طریق این سامانه واریز کردند، علاوه بر آن در اسفندماه و در روزهای پایانی سال گذشته مرحله نخست سود ۴۴ میلیون نفر از مشمولان سهام به میزان ۵۰ درصد نیز از طریق سامانه توزیع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام شد که مرحله دوم آن نیز در آینده نزدیک واریز می‌شود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط