1401/02/22-18:18

عرضه جدید نهاده‌های دامی از ۲۴ اردیبهشت

عرضه جدید نهاده‌های دامی از ۲۴ اردیبهشت

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نهاده‌های دامی از شنبه (۲۴ اردیبهشت) عرضه جدیدی خواهد داشت گفت: البته در حال حاضر این نهاده‌ها در سامانه وجود دارد و تولیدکنندگان خریداری می کنند.

به گزارش اکوفارس به نقل از ایسنا، وزیر جهاد کشاورزی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد گفت: مرغ، تخم مرغ، شیر و روغن به اندازه کافی در کشور تولید می شود.

وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: برای اینکه مردم مطمئن شوند کالاها به اندازه کافی است و هیچ کمبودی وجود ندارد کشتارگاه ها که پنج شنبه شب‌ها و جمعه تعطیل هستند امشب فعالیت خواهند کرد تا فردا مرغ گرم در سطح کشور عرضه شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: در ماه اسفند و فرودین۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است و تا پایان اردیبهشت ماه هم به ۱۳۰ میلیون قطعه خواهیم رسید.

به گفته وی در ماه اردیبهشت به دلیل مازاد تولید، شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد کرد. بیش از ۲۰ هزار تن مرغ مازاد خرید داشتیم.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه  هیچ مشکلی در کشور از بابت تولید وجود ندارد، گفت: فقط تغییر نرخ، صف ایجاد کرده است. هیچ مشکلی نیست و از صبر و همکاری مردم با مسوولان تشکر می کنیم.

وی به قیمت روغن نیز اشاره کرد و گفت: ۱۲۰ هزار تن روغن خام توزیع کردیم و دیروز  نیز مجددا ۸۰ هزار تن روغن خام بین کارخانه ها توزیع شد. هیچ مشکلی در تامین روغن در کشور وجود ندارد و روغن با نرخ جدید عرضه خواهد شد. همچنین صف هایی که در خصوص روغن وجود دارد به دلیل این است که با نرخ قدیم عرضه می‌شود و همین موضوع تقاضا را بالا برده، قطعا با ورود روغن های جدید به بازار، ثبات حاکم خواهد شد.

ساداتی نژاد عنوان کرد: نان و دارو تغییر قیمتی نخواهند داشت. نان‌های سنتی مانند قبل در نانوایی ها با نرخ قدیم عرضه خواهد شد. مبلغی هم که به حساب مردم واریز شده با توجه به افزایش نرخی که دارد پوشش کامل هزینه‌هاست و در برخی از دهک‌ها نیز بیش از مقدار افزایش قیمت صورت گرفته است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط