• خانه
  • بورس بانک و بیمه
1401/02/24-18:05

خبر بانک مرکزی از اجرایی‌شدن مصوبه واردات خودرو

 خبر بانک مرکزی از اجرایی‌شدن مصوبه واردات خودرو

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از اجرایی‌شدن مصوبه آزادسازی واردات خودرو در چارچوب سیاست‌های ارزی و سقف‌های تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم،‌ مصطفی قمری‌وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مصوبه آزادسازی واردات خودرو، در چارچوب ضوابط، سیاست‌های ارزی و سقف‌های تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: هماهنگی کامل سیاست‌های تجاری با سیاست‌های ارزی در برنامه ‎اصلاحات ساختاری اقتصاد، یک اصل مورد وفاق در دولت سیزدهم است.

گفتنی است، واردات خودرو از جمله طرح‌هایی بود که در دولت قبل به‌دلیل مخالفت بانک مرکزی متوقف شده بود اما سرانجام بعد از چانه‌زنی‌های بسیار در نهایت واردات خودرو بعد از 3 سال آزاد خواهد شد، این خبر را وزیر صنعت در هفته گذشته اعلام کرد و گفت: «محدودیتی در واردات نخواهیم داشت و همزمان با واردات و همچنین افزایش عرضه خودروسازان داخلی، بخش عمده‌ای از تقاضای بازار پاسخ داده خواهد شد. هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا این واردات در اسرع وقت انجام شود، اما دولت، واردکننده نخواهد بود بلکه شرایط را تسهیل خواهیم کرد.»

 پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که  امروز پیش‌نویس واردات خودرو نهایی و فردا برای تصویب به هیئت دولت ارسال خواهد شد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط