1401/04/16-12:33

آغاز اعمال حج تمتع

اعمال حج تمتع با محرم شدن زائران درمکه وحرکت به سمت عرفات از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، از امروز پنج شنبه ۱۶ تیرماه مصادف با هشتم ذی الحجه یوم الترویه، اعمال حج تمتع با محرم شدن زائران در شهر مکه و حرکت به سمت صحرای عرفات آغاز میشود.

زائران در فاصله زمانی غروب هشتم ذی الحجه تا ساعات اولیه بامداد نهم ذیالحجه وارد صحرای عرفات شده و در چادر‌های عرفات استقرار می‌یابند.

وقوف (یعنی ماندن) در سرزمین عرفات با قصد قربت، پس از محرم شدن دومین عمل واجب برای انجام حج تمتع است و زائران روز جمعه ۱۷ تیر ماه مصادف با نهم ذی الحجه (روز عرفه)، از ظهر تا غروب در صحرای عرفات وقوف خواهند کرد. بعد از غروب آفتاب زائران از صحرای عرفات به مشعرالحرام رفته و تا طلوع آفتاب در مشعر وقوف خواهند داشت.

اعمال زائران در حج تمتع با حرکت از مشعرالحرام به سمت منی و رمی، قربانی، حلق و تقصیر و بیتوته در منی ادامه می یابد و روز شنبه ۱۸ تیر ماه مصادف با دهم ذی الحجه روز عید قربان است.

در روز دوشنبه ۲۰ تیر ماه مصادف با دوازدهم ذی الحجه نیز زائران با پایان بیتوته در منی و رمی جمرات سه گانه پس از اذان ظهر به سمت مکه حرکت خواهند کرد.

زائران پس از ورود به مکه مکرمه به مسجدالحرام خواهند رفت و اعمال حج تمتع شامل طواف، نماز زیارت، سعی بین صفا و مروه و طواف و نماز طواف نساء را انجام خواهند داد و به این ترتیب اعمال حج تمتع به پایان رسیده و زائران حاجی می شوند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط