1400/05/09-21:27

۲۷ دفتر دادستانی در آمریکا هک شده‌اند

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد در حمله سایبری اخیر علیه نهادها و وزارتخانه‌های مختلف این کشور، ایمیل‌های مربوط به بیست و هفت دفتر دادستانی در پانزده ایالت هک شده‌اند.

به گزارش فارس، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد در حمله سایبری گسترده چندی قبل علیه نهادهای مختلف این کشور، دفاتر دادستانی ایالات مختلف هک شده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، شدت این حملات سایبری به اندازه‌ای است که ابعاد آن رفته رفته در حال آشکار شدن است و در همین راستا وزارت دادگستری آمریکا اطلاعات مربوط به حملات انجام شده علیه این وزارتخانه را به‌روز رسانی کرده است.

این وزارتخانه اعلام کرد از هفتم ما می تا بیست و هفتم دسامبر سال گذشته میلادی (اردیبهشت تا دی ماه سال ۱۳۹۹) داده‌هایی شامل «تمامی ایمیل‌های ارسال‌شده، دریافت شده و ذخیره شده و فایل‌های پیوست آن‌ها» در دسترس هکرها قرار گرفته است.

وزارت دادگستری آمریکا افزود در این حمله گسترده سایبری، ایمیل‌های «یک یا چند  کارمند» شاغل در ۲۷ دفتر دادستانی در ۱۵ ایالت آمریکا به‌علاوه حوزه قضایی کلمبیا (شامل نیویورک) مورد نفوذ هکرها قرار گرفته‌اند.

این وزارتخانه در ادامه اعلام کرد، فقط در حوزه نیویورک، حساب‌های ایمیل دستکم هشتاد درصد از کارکنان دفاتر دادستانی مورد حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا اولین بار، اواسط دی ماه سال گذشته فعالیت‌های مخرب ناشناسی را اعلام کرد که با حادثه رخنه به سیستم‌های شرکت «سولار ویند» مرتبط بوده است.

در همین زمان پایگاه اینترسپت بر اساس اعلام یک نهاد امنیتی که در حال تحقیق درباره این حملات سایبری است نوشت: «هکر‌ها با استفاده از این نرم‌افزار بیش از ۱۲ شرکت صنعتی مهم زیر‌ساختی که از نرم افزار شرکت سولار‌ویندز استفاده می‌کرده‌اند و در زمینه برق، نفت و تولیدات کار‌خانه‌ای فعالیت داشته‌اند را آلوده‌ کرده‌اند».

گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که وزارت امنیت داخلی، بازرگانی و خزانه‌داری، حداقل دو آزمایشگاه ملی، کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال و سازمان ملی امنیت هسته‌ای در آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفته‌اند. شرکت‌های مایکروسافت، سیسکو و اینتل نیز از این حملات در امان نماندند.

دولت آمریکا مدعی است این حملات سایبری از سوی هکرهای مرتبط با دولت روسیه انجام شده است اما کاخ کرملین این ادعاها را بی‌اساس توصیف کرده‌اند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط