1400/09/12-13:00

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان + جدول

جدیدترین آمار‌ها از ابتلای بیش از ۲۶۴ میلیون نفر به کووید ۱۹ و جان باختن بیش از ۵ میلیون بیمار کرونایی در جهان حکایت دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۲۶۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۲۵۷ نفر، شمار جان باختگان به پنج میلیون و ۲۴۹ هزار و ۱۲۱ نفر و شمار بهبودیافتگان به ۲۳۸ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۱۷۵ نفر افزایش یافته است.

ده کشور نخست جهان در ابتلا به ویروس کرونا

تا این لحظه آمریکا همچنان با بیش از ۴۹ میلیون نفر، هند با بیش از ۳۴ میلیون نفر، برزیل با بیش از ۲۲ میلیون نفر و انگلیس با ۱۰ میلیون نفر، روسیه با بیش از ۹ میلیون نفر، ترکیه با بیش از ۸ میلیون نفر و فرانسه با بیش از ۷ میلیون نفر در صدر جدول بیشترین مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

آمار  کرونا در جهان

در این جدول شمار کل مبتلایان در ستون «Total Cases»، تعداد کل جان‌باختگان در ستون «Total Deaths» و آمار کل بهبودیافتگان در ستون «Total Recovered» قرار گرفته‌اند.

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشور‌های جهان با موارد ابتلا به کرونا در کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت همه‌گیر بودن این بیماری را تائید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط