1401/02/24-14:15

کلید اولیه آزمون دستیاری پزشکی عصر امروز منتشر می‌شود

کلید اولیه به همراه دفترچه سؤالات چهل و نهمین آزمون دستیاری پزشکی عصر امروز (شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه) منتشر می‌شود و داوطلبان ۲ روز فرصت دارند، اعتراض خود را ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تعداد ۳۲ حوزه امتحانی و ۳۰ شهر کشور برگزار شد.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی؛ کلید اولیه به همراه دفترچه سؤالات آزمون دستیاری امروز نتشر می شود و داوطلبان از ساعت ۱۸ امروز تا روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه می توانند اعتراض خود را به صورت اینترنتی سؤال مورد اعتراض و رفرنس مورد نظر ارسال کنند تا به آن رسیدگی شود.

در این دوره از آزمون تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر حائز شرایط بوده و مدارک شان تکمیل بوده است.

از میان ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر واجد شرایط، تعداد ۱۱ هزار و ۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. تعداد ۵ هزار و ۸۶۱ نفر معادل ۴۶ درصد از داوطلبان مرد و ۶ هزار و ۸۶۴ نفر معادل ۵۴ درصد از داوطلبان زن هستند.

نتایج اولیه آزمون دستیاری نیمه دوم خردادماه ۱۴۰۱ اعلام می‌شود و پس از اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته صورت می‌گیرد.

 امسال، اولویت‌های انتخاب رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا ۱۰۰ رشته محل افزایش یافته است و داوطلبان می توانند از نظر قبولی شانس بیشتری داشته باشند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط