1401/02/24-17:25

جهان هزینه گزافی برای ایده پوتین می‌پردازد

صدراعظم آلمان گفت «روسیه و کل جهان هزینه گزافی برای ایده دیوانه‌وار ولادیمیر پوتین برای گسترش امپراتوری روسیه می‌پردازند.»

به گزارش روزنامه لو فیگارو، اولاف شولتس روز شنبه و تنها یک روز پس از تماس تلفنی با رئیس جمهور روسیه، در مصاحبه با رسانه آلمانی T-Online، اظهار داشت: «آیا اقدامات پوتین منطقی است؟ البته که نه!»

صدراعظم آلمان اضافه کرد: من به صراحت اعلام می‌کنم که ما به حمایت قوی از اوکراین ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورها از این واقعیت رنج می‌برند که اوکراین [دیگر] یکی از تامین‌کنندگان اصلی غلات نیست.

شولتس اضافه کرد: این موضوع در مورد گرسنگی واقعی است و فقط به کمبود روغن آفتابگردان در قفسه‌های سوپرمارکت‌های ما، محدود نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، رییسان جمهوری آلمان و روسیه درباره از سرگیری مذاکرات صلح بین کی‌یف و مسکو و برقراری آتش‌بس گفت‌وگو کردند.

گفت‌وگوی رهبران این دو کشور ٧۵ دقیقه به طول انجامیده است و طی آن شولتس از پوتین خواستە کە در جستجوی راه حلی دیپلماتیک برای حل مناقشه با اوکراین باشد.

شولتس: جهان هزینه گزافی برای ایده پوتین می‌پردازد

شولتس چهارشنبه گذشته نیز با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین مذاکرە و تبادل نظر کردە بود.

بر اساس بیانیه دولت فدرال آلمان، شولتس در این گفت‌وگو بر لزوم برقراری آتش‌بس تاکید کرده بود.

خبرگزاری روسی تاس نیز در این زمینه گزارش داد که پوتین به صدراعظم آلمان گفتە که مذاکرات صلح توسط رهبری کی‌یف مختل و به بن‌بست کشیده شدە است.

طبق بیانیه دولت آلمان، در این گفت‌وگو، شولتس همچنین در مورد تأثیر جنگ اوکراین بر وضعیت امنیت جهانی غذا به پوتین هشدار دادە و مسئولیت ویژه مسکو در این مورد را به او یادآوری کردە است.

همچنین گفتە شدە کە دو طرف در مورد ادامه گفت‌وگوها از کانال‌های مختلف با تاکید بر جنبه‌های بشردوستانه به توافق رسیدەاند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط