1401/06/22-15:19

ادغام شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو و سایپا

 ادغام شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو و سایپا

براساس تصمیم اتخاذ شده در نشست مدیران عامل ایران خودرو و سایپا، نخستین نمایندگی مشترک میان دو شرکت برای ارایه خدمات به خودرو‌های سواری، نیمه سنگین و سنگین، ادغام شبکه خدمات پس از فروش دو خودروساز بزرگ کشور تشکیل می‌شود.

به گزارش اکوفارس؛ براساس هدف‌گذاری دو خودروساز بزرگ کشور، عملیات احداث نمایندگی مشترک خدمات پس از فروش در یک ماه آینده آغاز و این برنامه با هدف کاهش هزینه، ایجاد دسترسی بهتر و سریع‌تر برای مشتریان و افزایش بهره‌وری ظرفیت‌ها و امکانات دو خودروساز دنبال خواهد شد.

براساس این گزارش؛ در گام بعدی، ایجاد مدیریت مشترک در نمایندگی‌های دو خودروساز که دارای مالکیت مشترک هستند در دستور کار قرار خواهد گرفت. 
 
همچنین استفاده از ظرفیت نمایندگی هر یک از خودروسازان در شهر‌هایی که خودروساز دیگر، فاقد نمایندگی است، از دیگر برنامه‌هایی بود که در جلسه مشترک میان مدیران عامل دو خودروساز هدف‌گذاری شد. 
 
برپایه این گزارش، به منظور تسریع در اجرای مفاد تفاهم میان ایران‌خودرو و سایپا، آیین‌نامه‌ها، فرآیند‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به شبکه خدمات پس از فروش حتی‌الامکان به اشتراک درخواهد آمد تا نحوه پذیرش و خدمت‌دهی به مشتریان با سهولت بیش تری صورت گیرد. 
 
بر این اساس؛ کمیته مشترکی متشکل از معاونت‌های بازاریابی و فروش و مدیران عامل شرکت‌های خدمات پس از فروش دو خودروساز، طرح پیشنهادی برای رسیدن به اهداف ترسیم شده و نحوه یکسان‌سازی فرآیند‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی را ارایه خواهند کرد. 
 
همچنین ادغام شبکه پشتیبانی از دیگر محور‌های مذاکره در نشست مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور بود. در این زمینه نیز کمیته مشترک دو شرکت نحوه به اشتراک گذاری امکانات و ظرفیت‌های حوزه پشتیبانی در بخش حمل خودرو را بررسی و طرح پیشنهادی لازم را ارایه خواهد کرد.
 
با توجه به توانمندی ایسیکو، این شرکت به عنوان محل اصلی اجرای این طرح انتخاب شد تا حمل خودرو با هدف کاهش هزینه‌ها به صورت مشترک با سایپا پشتیبانی برنامه‌ریزی و اجرا شود.
 
در این زمینه؛ شکل‌گیری مدیریت و شرکتی واحد و تخصصی برای پشتیبانی دو خودروساز در آینده نزدیک هدف‌گذاری شد که با توجه به آثار قابل توجه در کاهش هزینه‌ها به سرعت به اجرا خواهد رسید. 
 
همچنین ادغام ظرفیت‌های موجود در دفاتر ایران‌خودرو و سایپا در خارج از کشور، از جمله محور‌های مطرح شده در این نشست بود.
 
بر این اساس مقرر شد تا دفاتر دو خودروساز در یکی از کشور‌های منطقه به عنوان نخستین محل اجرای اتحاد راهبردی ایران‌خودرو و سایپا در خارج از مرزها، با مدیریت مشترک به فعالیت خود ادامه دهد. این اقدام نیز تأثیر قابل توجهی در هزینه‌های مدیریت دفاتر خارج از کشور خواهد داشت. 
 
کمیته مشترک خرید نیز برای خرید کالا و قطعات دو خودروساز، فعالیت خود را با جدیت دنبال خواهد کرد تا براساس اقدامات این کمیته، تصمیمات برای خرید از شبکه تأمین و سازندگان نیز به صورت مشترک و با هدف کاهش هزینه تولید، صورت گیرد. 
 
بهینه سازی امکانات موجود در سایت‌های تولیدی ایران خودرو و سایپا در خارج از کشور نیز از دیگر محور‌های مورد بررسی بود که در این زمینه نیز کمیته مشترکی، طرح تحقق اهداف تعیین شده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارایه خواهد کرد.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط