1401/06/30-17:02

افشای جزئیات دعوای مالی و جدایی مسی از بارسلونا

نشریه موندودپورتیووی کاتالونیا در گزارشی از وجود یکسری ایمیل‌های رد و بدل شده میان خورخه مسی، پدر لیونل مسی، وکیل این بازیکن و یک فرد دیگر که مسئول رسیدگی به امور خانوادگی اوست با خوسپ ماریا بارتومئو رئیس سابق باشگاه بارسلونا و اسکار گرائو مدیر اجرایی وقت باشگاه خبر داده است.

به گزارش ایرنا، مسی تابستان سال گذشته با پایان قراردادش با بارسلونا برخلاف میل باطنی‌اش و به دلیل بحران مالی باشگاه و ناتوانی آن برای پرداخت حقوق این بازیکن، مجبور به ترک نوکمپ و رفتن به پاری‌سن‌ژرمن شد هرچند از آن زمان شایعاتی درباره بازگشتش به بارسلونا وجود داشته است.

با این حال هیچ‌یک از این اتفاقات ممکن بود رخ ندهد اگر بارتومئو درخواست مسی برای تمدید قراردادش را رد نمی‌کرد. موندودپورتیوو مدعی شده که مستنداتی دارد که نشان می‌دهد نه تنها لیونل مسی بلکه قبل از او بازیکنان دیگری مانند نیمار هم ممکن بود با تمدید قراردادهای‌شان در بارسلونا بمانند. در مورد لیونل مسی، نشریه کاتالان اسنادی دارد که نشان می‌دهد روز 4 می سال 2020 بارتومئو با پدر مسی تماس گرفته و به او پیشنهادی رسمی می‌دهد. بارتومئو در آن زمان خواهان توافق برای تمدید قرارداد یک ساله مسی و پیشنهادش دارای بندی بوده که به موجب آن این قرارداد به صورت خودکار در پایان هر فصل برای یک سال دیگر تمدید شود اگر بازیکن آرژانتینی تا قبل از 30 آوریل درخواستی رسمی برای جدایی ارائه نکند.

موندو به نقل از بارتومئو خطاب به خورخه مسی نوشته است: «ما فکر می‌کنم که این قرارداد برای دو طرف عالی است.»

نشریه کاتالان در ادامه می‌نویسد: خورخه مسی در پاسخ به پیشنهاد بارتومئو، یک محوطه اختصاصی برای خانواده خود در ورزشگاه نوکمپ و یک هواپیمای اختصاصی برای سفر تمام اعضای خانواده مسی به آرژانتین را درخواست می‌کند که باشگاه با کمال میل آن را می‌پذیرد. با این حال در روز 11 ژوئن همه چیز تغییر می‌کند. در آن روز خورخه پکورت وکیل از مؤسسه کواتره‌کاساس امیلی به بارتومئو، اسکار گرائو، رومن گومس پونتی رئیس دپارتمان حقوقی باشگاه بارسلونا ارسال می‌کند که در آن تمام شروط مسی برای تمدید قرارداد ذکر شده است.

طبق اسنادی که موندو در اختیار دارد، شروط مسی برای تمدید قرارداد به شرح زیر بوده است:

1- تمدید قرارداد تا سال 2023 با امکان تمدید یک‌طرفه آن برای لئو مسی
2- حقوق ثابت؛ 20 درصد از حقوق ثابت بازیکن در فصل 21-2020 کاهش می‌یابد اما 10 درصد آن در فصل 22-2021 و 10 درصد دیگر در فصل 23-2022 با اضافه شدن سود سالانه به میزان 3 درصد به این مبالغ به حقوق بازیکن بازخواهد گشت.
3- پرداخت پاداش‌های وفاداری معوقه همراه با سود تعلق گرفته به آنها به نسبت مدت تأخیر در پرداخت آنها

نظرات

captcha

اخبار مرتبط