1401/11/02-15:58

صادرات پوست و چرم به اسم ضایعات + سند

صادرات پوست و چرم به اسم ضایعات + سند

گمرک با ارسال نامه ای به واحدهای ستادی و اجرایی از تخلف برخی صادرکنندگان پوست، چرم و سالمبور پرده برداشت.

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، « رنگ کردن گنجشک و فروش آن به جای قناری» ضرب المثل معروفی است که نیاز به توضیح آن نیست اما اخیرا گمرک از تخلف برخی صادر کنندگان پوست، چرم و سالمبور پرده برداشت که هنگام صادرات محصولات با ارزش صادراتی را به اسم ضایعات چرم یا اشبالت از کشور خارج می‌کنند.

برخی از صادر کنندگان این محصول برای اینکه هزینه های گمرکی کمی پرداخت کنند عنوان ضایعات را بر روی محصول خود می گذارند اما این بار گمرک متوجه این موضوع شده است و با ارسال نامه ای به واحدهای ستادی و اجرایی بر دقت در انجام تشریفات صادرات محمولات صادراتی پوست، چرم و سالامبور تأکید مجدد کرده است.

 گمرک جمهوری اسلامی ایران صراحتا به تخلف برخی صادرکنندگان و اظهار برخی محصولات پوست و چرم و سالامبور ذیل تعرفه های 4115 و 05119960 تحت عنوان ضایعات پوست و یا اشبالت اشاره و دستور داده شده است که اظهار محصولات صادراتی پوست و چرم و سالامبور صرفاً در گمرکات تخصصی انجام شود.

لزوم اعمال کنترل های دقیق و بررسی اسنادی و ارزیابی کامل ، اخذ نظریه آزمایشگاه جهت تعیین ماهیت و مجوز جهادکشاورزی برای صادرات پوست، چرم و سالمبور از جمله دستورات گمرک کشور است که امید می رود باعث شود در آینده سخت گیری‌های بیشتری در زمان صادرات این محصولات ایجاد شود.

 بنابراین گزارش  تنها میزان صادرات سالامبور  در سال 1391  که در بیشترین میزان بوده از  200 میلیون دلار عبور کرده بود اما در سال های اخیر صادرات این محصول به شدت کاهش یافته است.

صادرات , گمرک جمهوری اسلامی ایران , وزارت جهاد کشاورزی ,

نظرات

captcha

اخبار مرتبط