1401/12/07-01:31

زلنسکی: برای پس گرفتن کریمه آماده می‌شویم

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که این کشور در حال آماده‌سازی شرایط برای پس گرفتن کریمه است.

به گزارش پایگاه خبری Ukrinform، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که کشورش در تدارک عملیات پس گرفته شبه‌جزیره کریمه است.

او گفت: زمان و گام‌های پس گرفتن کریمه به خودمان بستگی دارد، به همه ما. مراحل نظامی باید طی شود که ما برایش آماده‌ایم. از نظر ذهنی هم آمادگی داشته و در حال کسب آمادگی فنی هستیم؛ از سلاح و تجهیزات گرفته تا تشکیل تیپ‌های مختلف، خصوصا تیپ ضربت.

کریمه شبه‌جزیره‌ای در جنوب اوکراین است که روسیه در سال ۲۰۱۴ آن را به خاک خود الحاق کرد. حال با حمله دوباره روسیه به اوکراین، کی‌یف به پس گرفتن مناطقی که در یک سال گذشته از دست داده بسنده نکرده و قصد دارد کریمه را هم پس بگیرد.

به گفته زلنسکی، اوکراین در حال آموزش نیروهایش بوده و بعضی‌ها را هم به کشورهای خارجی فرستاده است، زیرا کار با سلاح‌هایی که کی‌یف از غرب دریافت کرده نیاز به آموزش و تمرین دارد.

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت: همه ما می‌خواهیم مناطق از دست رفته را پس بگیریم، چون حقمان است. واقعا می‌خواهیم جنگ تمام شود و به شدت خواهان صلح هستیم. می‌خواهیم همه‌چیز را پس بگیریم، از جمله اسیران را. سلامت نیروهای ارتش هم برایمان مهم است، اما این احساسات کافی نیستند. ما باید تلاش کنیم.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط