1402/06/27-14:02

ارتش اوکراین روستایی در نزدیک باخموت را بازپس گرفتند

رئیس جمهور اوکراین مدعی شد، سربازان ارتش این کشور روستای مهم "کلیشچیفکا" در سمت جنوب شهر باخموت را تصرف کرده‌اند.

به گزارش روزنامه گاردین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین یکشنبه شب در سخنرانی شبانه با ویدیوکنفرانس ادعا کرد که سربازان این کشور در درگیری‌ها در نزدیکی باخموت توانسته‌اند روستای کلیشچیفکا را باز پس بگیرند.

زلنسکی همچنین بدون ارائه جزئیاتی ادعا کرد: «کی‌یف در حال آماده‌سازی راه‌حل‌های دفاعی جدید برای اوکراین است. توپخانه و ضد هوایی در اولویت هستند.»

پیش از زلنسکی، ژنرال اولکساندر سیرسکی، فرمانده نیروهای زمینی اوکراین هم مدعی تصرف این روستا شد که در ماه ژوئن در کنترل روسیه قرار گرفت. روستای کلیشچیفکا در فاصله حدودا ۹ کیلومتری جنوب باخموت، شهری که در ماه مه گذشته بعد از چندین ماه درگیری سنگین، توسط روسیه تصرف شد، قرار دارد و قبل از جنگ جمعیت آن حدود ۴۰۰ نفر بود.

ایلیا یِولاش، سخنگوی سربازان اوکراینی مستقر در شرق این کشور ادعا کرد: "سربازان اوکراینی با تصرف این روستا اجازه خواهند یافت با سهولت بیشتر به سمت نیروهای روسیه پیشروی کرده و حملات توپخانه‌ای دقیق‌تری انجام دهند."

ادعای اوکراین درباره کسب فتوحات جنگی در حالی مطرح شده که زلنسکی در تدارک است تا در هفته جاری برای دومین بار در طول جنگ در کشورش به واشنگتن سفر کند تا مجددا حمایت‌هایی را برای کشورش جلب کند.

این در حالی است که اخیرا دو مقام نظامی ارشد غرب شامل مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو احتمال پایان یافتن سریع جنگ در اوکراین را مردود دانستند.

مارک میلی روز یکشنبه در مصاحبه‌ای عنوان کرد، هدفی که اوکراین برای خارج کردن نیروهای روسیه از خاکش تعیین کرده "بسیار دور از دسترس است."

او اظهار کرد: "خارج کردن تمامی ۲۰۰ هزار سرباز روسی یا بیشتر از آن از مناطق اشغال شده اوکراین نیازمند زمانی فراوان بوده و هدفی دور از دسترس است."

استولتنبرگ نیز در مصاحبه با یک رسانه آلمانی گفت: "اکثر جنگها طولانی‌تر از آن انتظاری که در زمان شروعشان داریم، خواهند شد."

اوکراین چند روز پیش نیز مدعی تصرف روستای "آندریفکا" که در چند کیلومتری شمال کلیشچیفکا قرار دارد، شده بود.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط