1402/09/14-15:06

طلای جهانی همچنان اوج نشین

 طلای جهانی همچنان اوج نشین

قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۳ به طور پیوسته در حال افزایش بوده و این کالا تا به امروز ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش اکوفارس به نقل از ایسنا، هر اونس طلا تا ساعت ۸ صبح به وقت شرقی با ۶.۶ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۲۰۳۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت طلا در روز دوشنبه به بالاترین سطح تاریخی ۲۱۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسید، البته در یک روز بیش از ۱۰۰ دلار سقوط کرد و ۲ درصد کاهش یافت.

قیمت طلا در جلسه قبل افزایش یافت زیرا اعتماد سرمایه گذاران به کاهش نرخ بهره پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه افزایش یافت. شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد. بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری به ۴.۲۵۸۷ درصد کاهش یافت.

نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بهره را کاهش می‌دهد. به نظر می‌رسد فدرال رزرو در مسیری قرار دارد که سال را با افزایش نرخ بهره به پایان برساند، اما با چالشی در مورد زمان و چگونگی نشان دادن چرخش به سمت کاهش نرخ بهره مواجه است.

سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات دقیق حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده در روز جمعه هستند که می‌تواند به ارزیابی بیشتر چشم‌انداز نرخ بهره کمک کند. داده‌های هفته گذشته به کاهش فشارهای تورمی و کاهش تدریجی بازار کار اشاره کرد که ایده کاهش زودهنگام نرخ بهره را تقویت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۵.۵۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۷۵ دلار و ۳۵ سنت در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۱۵ دلار و ۳۲ سنت رسید.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط