1403/04/17-19:55

ادارات استان قم هم فردا دوشنبه تعطیل شد

طبق هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گردوخاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا فردا دوشنبه ۱۸ تیرماه ادارات قم تعطیل است.

به گزارش فارس از قم، باتوجه‌به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گردوخاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد بسیار ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی تصمیم کارگروه برای روز دوشنبه ۱۸ تیرماه به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

فردا (دوشنبه۱۸ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تعطیل اعلام می‌شود.

درخواست می‌شود اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز با بیماران قلبی وریوی و گروه‌های حساس همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.

کلاس‌های کلیه مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیر‌دولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی، دوشنبه ۱۸تیرماه تعطیل خواهد بود.

ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گردوخاک توصیه می‌شود.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشأ گردوخاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط‌زیست و صمت شهرداری و بنیاد مسکن راه و شهرسازی ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم است با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید. امتحانات دانشگاه طبق برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت واورژانس در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط