1401/11/03-10:19

۲۱ میلیون تومان، متوسط واریزی هر متقاضی نهضت ملی مسکن

 ۲۱ میلیون تومان، متوسط واریزی هر متقاضی نهضت ملی مسکن

سرپرست بانک مسکن از افتتاح حساب ۸۰۵ هزار و ۷۶۵ متقاضی نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: مبلغ کل واریزی از محل آورده ۱۷ هزار و ۴۴ میلیارد تومان است.

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، علی عسکری اظهار کرد: تاکنون 805 هزار و 765 نفر متقاضی تایید شده طرح نهضت ملی مسکن در بانک افتتاح حساب کرده‌اند.

وی با بیان این‌که مبلغ کل واریزی به حساب سازندگان از محل تسهیلات و آورده 47 هزار و 216 میلیارد تومان است، افزود: از این مبلغ، 30 هزار و 172 میلیارد تومان از محل تسهیلات و 17هزار و 44 میلیارد تومان از محل آورده واریز شده است.

وی بیان کرد: بانک مسکن تاکنون با 204 هزار و 212 واحد به مبلغ 69 هزار و 475 میلیارد تومان قرارداد امضا کرده است.

به گزارش تسنیم، با توجه به اظهارات سرپرست بانک مسکن از حساب هر متقاضی نهضت ملی مسکن حدود 21 میلیون تومان به حساب سازندگان پروژه‌های این طرح واریز شده است.

سرپرست بانک مسکن اواخر ماه گذشته نیز با یادآوری سهمیه 63 هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در سال اول اجرای نهضت ملی مسکن (شهریور 1400 تا شهریور 1401) گفته بود: سهمیه این بانک در سال دوم یعنی از شهریور امسال تا شهریور سال آینده 81 هزار میلیارد تومان تسهیلات است.

وی با اعلام این‌‌که تاکنون 449 هزار واحد (متقاضی) نهضت ملی مسکن مسکن به بانک مسکن معرفی شده است، ادامه داد: برخی از این متقاضیان هنوز آورده خود را واریز نکرده تا بتوانند فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند.

وی با بیان این‌که پس از امضای قرارداد کار ساخت و ساز از محل سهم‌الشرکه و آورده متقاضیان آغاز می‌شود، افزود: از 449 هزار واحد (متقاضی) تاکنون برای 202 هزار متقاضی قرارداد امضا شده و 15 هزار نفر نیز در مرحله امضای قرارداد قرار دارند.

سرپرست بانک مسکن گفت: برخی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در مرحله فونداسیون، اسکلت و سفت‌کاری قرار دارند.

نظرات

captcha

اخبار مرتبط